Ana Sayfa » Haberler » Elektronik Market Devinden Hükümete Teşekkür: Vergi Indirimleri Ilaç Gibi Geldi

Sektörden : Elektronik Market Devinden Hükümete Teşekkür: Vergi Indirimleri Ilaç Gibi Geldi

haber
Elektronik Market Devinden Hükümete Teşekkür: Vergi Indirimleri Ilaç Gibi Geldi
09.12.2009 - Bu haberi 7565 kişi okudu.
Elektronik market zinciri Media Markt`ın Türkiye Müdürü Nuri Topatan, küresel krize rağmen büyüdüklerini söyledi
Elektronik market zinciri Media Markt`ın Türkiye Müdürü Nuri Topatan, küresel krize rağmen büyüdüklerini söyledi. Bunda, hükümetin beyaz eşya ve elektronikte uyguladığı ÖTV ve KDV indirimlerinin sektörü rahatlatmasının büyüt etkisi olduğunu kaydeden Topatan, "Geçen yaz devletin uyguladığı indirimler bize ilaç gibi geldi." dedi.

Ankara`da Kentpark Alışveriş Merkezi`nde yarın açılacak Media Markt mağazasının tanıtımını yapan Nuri Topatan, dünya genelindeki 574. mağazalarını açtıklarını belirtti. Mağazalarında 45 bin ila 60 bin arasında ürün bulunduğu aktaran Topatan, "Media Markt mağazalarımızda iki yılda 36 milyondan fazla müşteri alışveriş yaptı." diye konuştu. Türkiye`nin tamamında mağaza açacaklarını vurgulayan Topatan, yeni hedeflerinin ülkede yaşayan 71 milyonun Media Markt`dan alışveriş yapmasını sağlamak olduğunu ifade etti.

Yatırımlara ve istihdama katkı sağlamaya devam edeceklerini dile getiren Nuri Topatan, "2010 yılı için kaç mağaza açmayı düşünüyorsunuz?" sorusuna, "Açacağız, açacağız. 2010 yılı sonunda Türkiye`de ciro lideri olmak istiyoruz. Ona göre çok mağaza açmamız lazım." cevabını verdi. Küresel kriz sebebiyle Türkiye`deki sektörün yüzde 14 küçüldüğünü kaydeden Topatan, "Ama biz mağazalarımızda bunu görmedik. Krize rağmen büyüdük. Geçen yaz devletin uyguladığı vergi indirimleri bize ilaç gibi geldi. Özellikle beyaz eşya ve elektronikte çok güzel satışlar yaptık." şeklinde konuştu."ALIŞVERİŞ KUYRUKLARI İÇİN 3 KM BARİYER HAZIRLADIK"

Mağaza açılışında oluşacak yoğun talebe karşı her türlü tedbiri aldıklarını kaydeden Nuri Topatan, "Mağaza açmadan önce her şeyi hazırlıyoruz. Battaniyeden tutun şemsiyeler, soğuğa karşı ısıtıcılar hepsini hazırladık. 3 kilometre bariyer kurduracağız. 600 kişi hizmet verecek." bilgilerini verdi. Kentpark Media Markt Mağaza Müdürü Vedat Vuran da Ankaralılara oldukça ucuza hizmet vereceklerini belirtti.

Ziyaretçi Yorumları

Bu habere henüz bir yorum eklenmemiştir.
Eklenme Tarihi : 09.12.2009 - Bu haberi 7565 kişi okudu.